ΤΗΝ Τρίτη, 4 Απριλίου 2023, επισκέφθηκε το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας στο Καρλόβασι, η Ομάδα Πρόληψης και Προαγωγής Ψυχοκοινωνικής Υγείας, την οποία οργανώνει και διευθύνει ο κ. Αλέξανδρος Σταθακιός από το Κέντρο Πρόληψης Π.Ε. Σάμου “Φάρος”.

Τα μέλη της ομάδας ενημερώθηκαν από τον διευθυντή κ. Λουκίσσα για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου μας και τις δράσεις του. Στα πλαίσια του ανοιχτού σχολείου προς την τοπική κοινωνία, όπως θέλει να είναι το ΣΔΕ, οι επισκέπτες μας -μαζί με του μαθητές μας- παρακολούθησαν ένα δίωρο μάθημα λογοτεχνίας από τον φιλόλογο του σχολείου, τον κ. Δ. Θρασυβούλου.

Εκ μέρους του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας, ευχαριστούμε την ομάδα του Φάρου που μας επισκέφθηκε και εκφράζουμε τη χαρά μας όταν τοπικές συλλογικότητες έρχονται στο σχολείο μας για να μας γνωρίσουν και να μας ενισχύσουν με την παρουσία τους.