Την Τρίτη, 21 Μαρτίου 2023, ανταποκρινόμενος σε πρόσκληση των μαθητών μας, επισκέφθηκε το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Καρλοβασίου, ο Δήμαρχος Δυτικής Σάμου, κ. Αλέξανδρος Λυμπέρης. Ήταν μαζί του ο κ. Δημήτρης Κυπραίος, πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου καθώς και η αντιπρόεδρος κ. Αγγελική Γαλανού. Ο διευθυντής και οι καθηγητές παρουσίασαν στους καλεσμένους, τους στόχους όσο και τα επιτεύγματα του σχολείου μας κατά την δεκαπεντάχρονη λειτουργία του στον νομό μας και οι μαθητές μας ανέπτυξαν τις εμπειρίες τους από το σχολείο. Ο διάλογος που αναπτύχθηκε ήταν ιδιαίτερα εποικοδομητικός και συμμετείχαν σε αυτόν όλοι οι μαθητές μας. Έθεσαν στον δήμαρχο ερωτήματα και του ζήτησαν τη στήριξη του στο αίτημα όλων των αποφοίτων μας για δημιουργία απογευματινού Επαγγελματικού Λυκείου στο Καρλόβασι. Και οι τρεις καλεσμένοι εξέφρασαν τη θετική εντύπωση που αποκόμισαν από την επίσκεψή τους στο σχολείο μας και υποσχέθηκαν την έμπρακτη στήριξη και βοήθεια στα αιτήματα που διατυπώθηκαν.